www.herseyfull.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Böceğin Rızkı

Böceğin Rızkı Empty Böceğin Rızkı

Mesaj tarafından asiikarizma_45 Cuma Ocak 01, 2010 2:13 pm

Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. Ağzında bir yeşil yaprak tutardı. Deniz kenârına ulaşdı. Sudan bir kurbağa çıkdı. O yaprağı karıncadan alıp, denize döndü. Karınca geri döndü.
Karıncadan sordular ki,
- Bunun hikmeti nedir.
Karınca cevâb verdi ki,

-Bu deryânın ortasında, Allahü Sübhânehü ve teâlâ hazretleri bir taş halk etmişdir. O taşın içinde bir böcek halk etmişdir. Beni onun rızkına sebeb etmişdir. Ben her gün o nesneyi, ona yetecek kadar rızkı getiririm. Deniz kenârına ulaşdırırım. Allahü teâlâ hazretlerinin, kurbağa sûretinde yaratdığı bir meleği o rızkı benden alır, o böceğe verir. O böcek, Allahü tebâreke ve teâlâ hazretlerinin kudreti ile, fasîh dil ile söyler ki;
-Sübhânallah ki, beni halk etdi, deniz ortasında ve taş arasında bana mekân verdi. Benim rızkımı unutmadı. İlâhî, ümmet-i Muhammedi ümîdsiz etme![/size]

En son asiikarizma_45 tarafından Cuma Ocak 01, 2010 2:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Yazının Yeterince Büyük Olmaması.)
asiikarizma_45
asiikarizma_45
Deneme Moderatör
Deneme Moderatör

Rep Puanı : 3